Kohaletoimetamine kogu Eestis

Kohaletoimetamine kogu Eestis

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Avatud 24h

Avatud 24h

media

Kinesioloogiline teipimine

Kinesioloogia (kinesis – liikumine, logos – õpetus) on teadus, mis uurib inimese motoorikat st. liigutustegevuse- ja kehahoiaku mehhanisme.
Kinesioloogilise teipimise –„ kinesiotaping“ -  meetod on välja arendatud Jaapanis, 1978-ndal aastal Dr. Kenzo Kase poolt ning selle eesmärgiks on toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse spetsiaalse materjaliga lihase või liigese teipimise abil vastava teibi pealepanemise tehnikate kaudu. Eestisse jõudis nimetatud meetod alates 2006-ndast aastast.
Kinesioloogilise teipimise meetodi abil saab koheselt vähendada või kaotada valu lihastes ja liigestes või soodustada nende õiget asendit ning füsioloogilist liikumist.
Teipimine võimaldab lihaseid lõdvestada või aktiviseerida, toetada või korrigeerida liigeste  liikumist, vähendada valu (ka peavalu) ja turset, soodustada armide (ka põletusarmide) paranemist ning parandada rühti. Erinevate tulemuste saamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid teibi paigaldamise tehnikaid ning lihaste- ja liigeste asendeid. 

Kohest leevendust pakub teipimisteraapia: õlavöötme- ja kaela lihasvaludele, istmikunärvi valule, lülisamba probleemidele, liigeste nihestuste ja liikumispiiratuse puhul.
Kinesioloogilise teibi pealepanemisele eelneb lihas- ja liigesliikuvuse diagnostika, et määratleda probleem ja selle ulatus. Selleks, et veenduda kinesioteipimise koheses liikuvust parandavas toimes, korratakse samad testid ka teipimise järgselt.  Massaaži-, elektriravi- või teiste taastusravimeetoditega ühendatult soodustab teipimine teraapiate tulemuste säilitamist ja paranemist.


Allikas: teraapia.ee

  • Feb 08, 2017
  • Kommentaare: 0
Related Products
Tooted