Kohaletoimetamine kogu Eestis

Kohaletoimetamine kogu Eestis

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Avatud 24h

Avatud 24h

media

Hiina meditsiin vaatleb inimest kui ühte tervikut. Ravi eesmärgiks on viia inimese organism uuesti tasakaalu, sest tasakaal ja harmoonia on tervise eelduseks. Hiina aastatuhandeid vana tervisesüsteemi aluseks on TAO, hiina keeles tee, millel me oma elus kulgeme. Mööda rada liikumiseks on vaja füüsilist jõudu ehk keha. Teadmaks, kuidas ja kuhu minna, on vaja teadmisi, mis on meie vaim (shen). Kui keha ja vaim on harmoonias, meis on Yini ja Yangi tasakaal, muutub meie elutee harmooniliseks. Tervis on organismi tasakaalu seisund, energia takistusteta liikumine.

Diagnostika Hiina meditsiini järgi sisaldab spetsiaalset hiinameditsiinilist läbivaatust (tähtsal kohal on näiteks keele- ja pulsidiagnostika), kus terapeut selgitab välja Sinu probleemile ja konstitutsioonile vastava "raviskeemi" ja toitumiskava. ​Diagnostika algab küsitluse ja vaatlusega senise haiguse kulgemisest. Väline vaatlus inimese liikumisest, kehaasendist, näost, kogu olekust annab terapeudile väga hea pildi. Hiina meditsiinis on väga oluline keelediagnostika – keele peal on kaart kogu meie organismist, kõigi organite peegeldus-piirkonnad. Samamoodi ka kõrva peal, kus on esindatud kõik organid, käed, jalad, kõikidele keha piirkondadele vastavad akupunktuuripunktid. Tähtis diagnostiline näitaja on pulss, randme arterilt mõlemal käel on loetavad kõigi siseorganite pulsid. Pulsidiagnostika on keeruline ja eeldab pikaajalist kogemust.

Palju infot annavad ka inimese välimus, keha, hääl ja nägu, kõhu palpatsioon jms. Diagnostika eesmärk on kindlaks teha, milline on yin’i ja yang’i tasakaal inimeses ja kõigis tema siseorganites. Viie elemendi teooria järgi vastab igale siseorganile, koele, meeleelundile mingi emotsioon. Kui me ravime ainult sümptomeid, mitte algpõhjust – näiteks valu valuvaigistiga, siis me tegelikult võtame ära ainult haiguse (tasakaalutuse) tagajärje. Hiina meditsiinis on oluline jõuda terviseprobleemi algpõhjuseni ning panna stagneerunud või tasakaalutu organi energia (qi) uuesti korralikult liikuma.

Üks tähtsamaid aspekte hiina meditsiinis on Qi (või chi) ehk eluenergia, liikumapanev jõud ja selline soojendav, kaitsev energia. Kui meil on piisavalt energiat, siis me jõuame töötada, lõbutseda,
lugeda, teha mida iganes. Kui energiat on vähe, siis inimene on väsinud, tema vastupanuvõime haigustele võib langeda ja tekib pidev nõrkus, jõuetus.

Qi jaguneb erinevateks energia liikideks: on kaitseenergia ehk weiqi, mis liigub meie keha pinnal; siis on toitev qi, mis liigub veresoontes; ja on igale organile vastav qi. Qi liigub organismis mööda
energiakanaleid ehk meridiaane, mille kohta öeldakse, et need on nagu ühenduslüli välis- ja sisekeskkonna vahel. Kui organis tekib probleem, siis see väljendub vastava organi meridiaanis ja me saame selle meridiaani ja seal peal olevate bioaktiivsete punktide kaudu organit mõjutada. See kõik on silmale nähtamatu, aga hea tundlikuse puhul tunnetatav.

Hiina meditsiini eesmärk on leida üles haiguse ehk organismi tasakaalutuse algpõhjus. Iga haiguse taga on alati põhjus ja iga haigus õpetab meile midagi. Kui sa ei kuula oma keha, ei muuda midagi ning jätkad samamoodi, siis tuleb järgmine ja ilmselt sügavam õppetund. Seetõttu on põhjuse leidmine ja sellest aru saamine tervenemisprotsessis alati ülioluline.

Viide: https://loodusteraapiad.weebly.com/hiina-meditsiin.html

  • Jun 07, 2018
  • Kommentaare: 0
Tooted