Kohaletoimetamine kogu Eestis

Kohaletoimetamine kogu Eestis

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Riikliku soodustusega ost/laenutus

Avatud 24h

Avatud 24h

media
30.12.2020

Tööealisi inimesi kutsutakse osalema abivahendite pilootprojektis

Sotsiaalkindlustusamet koostöös sotsiaalministeeriumiga viivad järgmise aasta 1. jaanuarist kuni 30. juunini läbi abivahendite pilootprojekti. Projekti raames saavad riigipoolse soodustusega abivahendeid ka ilma puude ja töövõime languseta tööealised inimesed. Abivahendi saamiseks on vaja arsti või mõne teise spetsialisti väljastatud abivahendi tõendit.

Loe edasi
media
30.11.2020

Alates 1. detsembrist kaob täielikult paberil abivahendi kaart

Sotsiaalkindlustusameti abivahendite e-teenuse arendus on jõudnud järgimisesse etappi ning alates 1. detsembrist ei pea kliendid enam abivahendi kaarti taotlema ega kaasas kandma, sest kogu info inimese abivahenditehingute kohta liigub teenuseosutajate ja ameti vahel elektrooniliselt. Oma abivahendite ostu- ja üüritehingute kohta saab inimene infot vaadata ameti iseteenindusest.

Loe edasi
media
26.11.2020

Mitte kõik, mis pärit Hiinast pole kiirtee hukatusse

Kindlasti on paljud meist viimasel ajal hakanud midagi uut ja huvitavat juurde õppima, leidnud uue spordiala või huvitegevuse. Aga kuidas veel paremaks saada, püsida fookuses, turgutada oma tervist ja tugevdada immuunsust? Võib küll üllatusena tulla, aga vastus tuleb Hiinast. 

Loe edasi
04.10.2020

Abivahendid riigipoolse soodustusega

Abivahend on toode või vahend, mille abil on võimalik erivajadusega ja puudega inimeste 

- tegevusvõimet säilitada

- ennetada ning kompenseerida kahjustuste süvenemist.


Abivahendid on näiteks prillid, kuulmisaparaadid, proteesid, poti- ja dušitoolid, kargud, ratastoolid, lamatiste ennetamiseks mõeldud madratsid, mähkmed  jne.

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/abivahendi-vajajale

Loe edasi
media
07.06.2018

Diagnostika Hiina meditsiini järgi

Hiina meditsiin vaatleb inimest kui ühte tervikut. Ravi eesmärgiks on viia inimese organism uuesti tasakaalu, sest tasakaal ja harmoonia on tervise eelduseks. Hiina aastatuhandeid vana tervisesüsteemi aluseks on TAO, hiina keeles tee, millel me oma elus kulgeme. Mööda rada liikumiseks on vaja füüsilist jõudu ehk keha. Teadmaks, kuidas ja kuhu minna, on vaja teadmisi, mis on meie vaim (shen). Kui keha ja vaim on harmoonias, meis on Yini ja Yangi tasakaal, muutub meie elutee harmooniliseks. Tervis on organismi tasakaalu seisund, energia takistusteta liikumine.

Loe edasi
media
05.04.2018

Artriit võtab liigestelt liikuvuse

Artriit ehk liigesepõletik võib tekkida nakkuse, reuma, ainevahetushäire või vigastuse tagajärjel. Põletik tekitab liigestes sagedast valu ja jäikust, mis peale pikemat paigalolekut raskendab liikuma saamist. Artriit võib kimbutada igas vanuses, ka lapseeas.

Loe edasi
08.06.2017

Mida mees saab teha osteoporoosi ärahoidmiseks?

Kakskümmend protsenti kõikidest osteoporoosihaigetest on mehed. Kõikidest reieluukaela murdudest 20-25% esineb meestel. Suremus esimesel aastal peale reieluukaela murdu on 20% ja see on meestel kõrgem kui naistel. Kõige rohkem on reieluukaela murde vanuses 75-79 eluaastat. Mis on meeste osteoporoosi põhjuseks?

Loe edasi
media
28.04.2017

Liikumine - füüsiline aktiivsus ei ole vaid sporditegemine

Füüsiline aktiivsus on võtmesõna paljude terviseprobleemide tekkes, haiguste ennetamises ja ravis ning samuti tervist tugevdava eluviisi kujundamises.

Loe edasi
media
08.02.2017

Regulaarne füüsiline aktiivsus on ajule kasulik

Teadlaste sõnul ei ole füüsiline treening hea mitte ainult kehale, vaid ka mõistusele.

Loe edasi
media
08.02.2017

Kinesioloogiline teipimine

Kinesioloogia (kinesis – liikumine, logos – õpetus) on teadus, mis uurib inimese motoorikat st. liigutustegevuse- ja kehahoiaku mehhanisme.

Loe edasi
Tooted